Резервоар за задржување на чоколаден шеќер

 • 1T/2T/3T Chocolate Melting Machine with mixer Chocolate Equipment Chocolate Holding Tank

  1T / 2T / 3T Машина за топење на чоколадо со миксер Резервоар за чоколадо за опрема за чоколадо

  Преглед Брзи детали Индустрии што се применуваат: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци После гарантна услуга: Видео техничка поддршка, Интернет поддршка, Резервни делови, Услуга за одржување и поправка на терен Локална услуга Локација: Велика Британија, Малезија, Мароко, Аргентина, Југ Кореја, Чиле, Јужна Африка, Казахстан Локација на салонот: Франција, Перу, Саудиска Арабија, Пакистан, Шпанија, Шри Ланка, Романија, Украина, Узбекистан Име на бренд: LST Pl ...
 • Food grade SS304 automatic small chocolate melting machine

  Храна одделение SS304 автоматска машина за топење на мало чоколадо

  Преглед Брзи детали Име на бренд: несте Место на потекло: Сечуан, Кина Напон: 330 / 380V моќност (Ш): 4kw Димензија (L * W * H): 1200 * 1000 * 1900 mm Тежина: 500kg Сертификација: CE ISO Гаранција: 1 година Име на производот: Машина за топење на чоколадо: Машина за истиснување: Функција на пумпата: Функција за топење и складирање на чоколадо Тип: Автоматска боја: SS боја Капацитет: Како што барате Компресор: 0,4Mpa Карактеристика: Отстранлива работа: Лесен тип Услуга: ...
 • China Big Factory Good Quality Chocolate Hydraulic Cylinder Of Chocolate Tempering Machine

  Кина голема фабрика со добар квалитет чоколаден хидрауличен цилиндар од машина за калење чоколадо

  Преглед Брзи детали Име на бренд: несте Место на потекло: Сечуан, Кина Напон: 330 / 380V моќност (Ш): 4kw Димензија (L * W * H): 1200 * 1000 * 1900 mm Тежина: 500kg Сертификација: CE ISO Гаранција: 1 година Состојба: Нова апликација: Обезбедена услуга по продажбата на чоколадо: Инженери достапни за сервисирање на машини во странство Кина Голема фабрика со добар квалитет чоколаден хидрауличен цилиндар од машина за калење чоколадо Опис на производот и ...
 • Hot selling small commercial chocolate melting pot

  Топла продажба на мал комерцијален сад за топење чоколадо

  Преглед Брзи детали Име на бренд: несте Место на потекло: Сечуан, Кина Напон: 330 / 380V моќност (Ш): 4kw Димензија (L * W * H): 1200 * 1000 * 1900 mm Тежина: 500kg Сертификација: CE ISO Гаранција: 1 година Име на производот: Сад за топење на чоколадо Машина што одговара: Функција на пумпата: Функција на топење и складирање на чоколадо Тип: Автоматска боја: SS боја Капацитет: Како што барате Компресор: 0,4Mpa Карактеристика: Отстранлив начин на работа: Лесен тип Услуга: Сите ...
 • Chocolate Tempering Machine To Melt Chocolate Factory Equipment

  Машина за калење чоколадо за топење на опремата во фабриката за чоколадо

  Преглед Брзи детали Име на бренд: несте Место на потекло: Сечуан, Кина Напон: 330 / 380V моќност (Ш): 4kw Димензија (L * W * H): 1200 * 1000 * 1900 mm Тежина: 500kg Сертификација: CE ISO Гаранција: 1 година Состојба: Нова апликација: Обезбедена услуга по продажбата на чоколадо: Инженери достапни за сервисирање на машини во странство Машина за калење чоколадо за топење на опрема за фабрика за чоколадо Опис на производот Спецификации Чокола ...
 • Different capacity Auto solid cocoa butter chocolate fat melting machine

  Различен капацитет Ауто цврсто путер од какао путер за топење на маснотии од чоколадо

  Преглед Брзи детали Име на бренд: несте Место на потекло: Сечуан, Кина Напон: 330 / 380V моќност (Ш): 4kw Димензија (L * W * H): 1200 * 1000 * 1900 mm Тежина: 500kg Сертификација: CE ISO Гаранција: 1 година Име на производот: Машина за топење на маснотии од чоколадо: Машина за истиснување: Функција на пумпата: Функција на топење и чување на чоколадо Тип: Автоматска боја: SS боја Капацитет: Како што барате Компресор: 0,4Mpa Карактеристика: Отстранлива работа: Лесен тип Servi ...
 • Professional Industrial Commercial Chocolate Melting Pot Chocolate Tempering Machine Tank

  Резервоар за професионално индустриско трговско сад за топење на чоколадо Чоколадо за калење

  Преглед Брзи детали Име на бренд: несте Место на потекло: Сечуан, Кина Напон: 330 / 380V моќност (Ш): 4kw Димензија (L * W * H): 1200 * 1000 * 1900 mm Тежина: 500kg Сертификација: CE ISO Гаранција: 1 година Состојба: Нова апликација: Обезбедена услуга по продажбата на чоколадо: Инженери достапни за сервисирање на машини во странство Професионален индустриски трговски сад за топење на чоколадо Резервоар за машини за калење чоколадо Опис на производот С ...
 • Top Quality Small Capacity Electric Chocolate Melting Pot Chocolate Holding Tank

  Резервоар за задржување на чоколадо со мал капацитет со електричен чоколадо со врвен квалитет

  Преглед Брзи детали Применлива индустрија: Фабрика за храна и пијалоци Име на бренд: несте Место на потекло: Сечуан, Кина Напон: 330 / 380V моќност (Ш): 4kw Димензија (L * W * H): 1200 * 1000 * 1900 mm Тежина: 500kg Сертификација : CE ISO Гаранција: 1 година Полиња за примена: Фабрика за закуска храна, Фабрика за пијалоци Суровина: чоколада Апликација: Чоколадна услуга по продажба Обезбедена услуга: Инженери достапни за сервисна машинерија во странство, Поставување на поле ...
 • High quality water heating melting machine for chocolate

  Висококвалитетна машина за топење вода за чоколадо

  Преглед Брзи детали Состојба: Нова применлива индустрија: Фабрика за храна и пијалоци, Ресторан, Домашна употреба, Продавница за храна, Продавници за храна и пијалоци Име на бренд: несте Место на потекло: Кина Напон: 330 / 380V Моќ (Ш): 4kw Димензија ...
 • Movable auto chocolate paste mixing machine with pump

  Подвижна машина за мешање автоматска чоколадна паста со пумпа

  Преглед Брзи детали Име на бренд: несте Место на потекло: Сечуан, Кина Напон: 330 / 380V моќност (Ш): 4kw Димензија (L * W * H): 1200 * 1000 * 1900 mm Тежина: 500kg Сертификација: CE ISO Гаранција: .. .
 • Chocolate Tempering Machine Chocolate Tanks Production Line For Sale

  Се продава линија за производство на резервоари за чоколадо, машина за калење чоколадо

  Преглед Брзи детали Име на бренд: несте Место на потекло: Сечуан, Кина Напон: 330 / 380V моќност (Ш): 4kw Димензија (L * W * H): 1200 * 1000 * 1900 mm Тежина: 500kg Сертификација: CE ISO Гаранција: .. .
 • Industrial Professional Small Chocolate Melting Tempering Machine Holding Tank

  Индустриски професионален резервоар за одржување на калење со мало чоколадо

  Преглед Брзи детали Состојба: Нова, нова применлива индустрија: Фабрика за храна и пијалоци После услугата за гаранција: Видео техничка поддршка, Интернет поддршка Локална услуга Локација: Индонезија, Пакистан, Русија, Тајланд, Малезија, Австралија, Јужна Кореја, Нигерија Салон Локација: Нема. ..
123 Следно> >> Страна 1/3

Испратете ни ја пораката до нас:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја