За нас

Зошто да не изберете нас

Само победа-победа може да трае долго време, само долгорочно може да преживее и само долгорочно да се развие

НАШИОТ ТИМ

-Ние поседуваме 5 врвни кадри за истражување и развој на технологијата
-професионален тим за продажба на извоз, ќе ве води да изберете најсоодветни машини за вашиот проект.
-Инженери достапни за вршење на услуги за одржување и поправка на теренот во странство
Ние обезбедуваме OEM услуга и услуга по продажба за време на животот

ВОВЕД НА КОМПАНИЈА

Ченгду LST технологија копродукции, Ltd основана во 2009 година. сместена во Ченгду, Сечуан, 1.000-3.000 квадратни метри , фокусирана на целосен раствор за правење и пакување храна од чоколадо, како што се систем за хранење чоколадо, мелница за чоколади, машина за обложување чоколадо, машина за калење чоколадо, машина за украсување и украсување , автоматска линија за производство на чоколадо од јадење овес, целосна линија за депонирање на автоматско чоколадо и друга машина за парови. 

Ние правиме производство и истражување, продажба и услуга по продажба во еден чекор, имаме професионален тим за истражување и развој и специјализирана опрема. Ние постојано иновираме и ја подобруваме нашата технологија за да ја подобриме нашата опрема со помоќни функции. 3 различни високи и нови технологии ќе бидат спроведена секоја година. 

Успешно го поминавме сертифицирањето на системот за управување со квалитет ISO9001 2015, успешно го поминавме сертифицирањето на производот на европското СЕ, правиме строго контрола на квалитетот во секој процес на производство од страна на нашите инспектори, нашите опрема за чоколадо се популарни во прехранбената индустрија. Во исто време, производите произведени од нашата опрема се исто така во првите редови на индустријата за слатки. Освен за домашниот пазар, нашата опрема е широко продадена во повеќе од 30 земји и региони во Германија, Индија, Виетнам, југ Кореја, Канада, Австралија, Русија, Еквадор, Малезија, Романија, Израел, Перу. 

Врз основа на принципот на вера, ќе се обидеме најдобро да дизајнираме и произведуваме најдобри производи за нашите клиенти, ние се посветуваме да освоиме доверба и поддршка од клиенти, обезбедувајќи висококвалитетна опрема за чоколадо и одлична услуга!

КК

КАПАЦИТЕТ НА ПРОИЗВОДСТВО

ПРОИЗВОДСТВО ТЕК

ПРОИЗВОДСТВО ОПРЕМА

1

РЕЗУЛТАТИ ЗА Р & Д

Неодамна развивме многу прецизна машина за мелење топче, со прецизност на мелење од 20-30 микрометри, што е околу 12 пати попрецизно од домашниот цилиндар за мелење. Сега ја совладавме најнапредната меѓународна DTG техника на континуирано полирање. Ефикасноста на работата е околу 30 пати поголема од тенџерето за домашно полирање. PLC го прави поедноставно, поедноставно да работиме со нашите суровини и постабилно во процесот на производство.

Ние обезбедуваме OEM услуга и со нетрпение ги очекуваме вашите посети.


Испратете ни ја пораката до нас:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја